Do wakcji 2024 pozostało:

poniedziałek, 4 czerwca 2018

Sprawdzamy czas przejazdu


Począwszy od dnia dzisiejszego, zaczynam monitorować ile czasy zajmie nam dojazd do Jezior Plitwickich. Ustalenie tego jest bardzo ważne, gdyż hotel w którym będziemy nocować, nie ma stałej recepcji i zameldować się w nim można tylko do godziny 20:00. Jeżeli więc nie dojedziemy do tego czasu to możemy mieć problem z noclegiem. Na chwilę obecną wygląda na to, że czas dojazdu zajmuje nieco ponad dwanaście godzin. Musimy też dodać jakiś czas na postoje, bo czasy kiedy pokonywałem tysiąc osiemset kilometrów na raz to już minęły bezpowrotnie. Oczywiście wychodzimy z założenia, że po drodze nie będzie żadnych przygód typu korek po wypadku. Dodatkowo należy też zwrócić uwagę, że będziemy jechać z piątku na sobotę, a wtedy zmieniają się turnusy. Ruch na drogach będzie więc zapewne większy. Na nasz plus przemawia to, że we wszystkie wymagane winiety  zaopatrzymy się już w Łodzi i nie będziemy tracić czasu na ich kupowanie po drodze. Oczywiście wyjdzie to trochę drożej, ale zdecydowanie takie rozwiązanie jest dla nas wygodniejsze.


W zasadzie mamy już gotową checklistę. W Chorwacji panuje inny klimat niż nad polskim morzem, i musiała zostać ona "minimalnie" zmodernizowana. Poniżej widzicie część wspólną list, a oprócz niej każdy ma swoją, bardziej spersonalizowaną dla siebie.


Taka checklista jest bardzo przydatna, bo przy każdym wyjeździe nie trzeba się zastanawiać co jeszcze zabrać ze sobą. Oczywiście jest modernizowana na bieżąco - jeśli coś nam się jeszcze przypomni.