środa, 4 marca 2020

Office 365 na kolejny rok

W kwietniu kończy mi się umowa z Microsoftem na używanie pakietu Office 365 Home. Co prawda mam ten pakiet darmowy od mojego pracodawcy Politechniki Łódzkiej, ale jest on przypisany tylko do jednego konta i używać go zgodnie z licencją mogę tylko ja. Dlatego mam konieczność opłacania Office 365 Home, po to, by w sposób legalny mogła z niego korzystać cała rodzina. 


I tutaj trochę nie rozumiem polityki Microsoftu. Otóż chcąc przedłużyć ważność swojego pakietu z poziomu strony Microsoftu, musiałbym zapłacić 429 zł za rok. Kupując na allegro lub ceneo jak najbardziej legalną subskrypcję aktualizację płaci się tylko 270 zł. To 160 zł taniej! 


Przyznam się, że poprzednim roku nie sprawdziłem cen i kupiłem pakiet w Microsofcie. No cóż, przepłaciłem. Ale w tym roku już byłem czujny i kupiłem Office 365 w dobrej cenie. Warto tu nadmienić, że pakiet jest dla sześciu niezależnych kont (należących do jednego gospodarstwa domowego!), a każde konto może być używane na pięciu urządzeniach w tym samym czasie. Jak więc przeliczycie cenę, to wychodzi ona całkiem przyzwoita, bo 270 zł podzielone na 6 osób to wychodzi 45 zł. na rok. O 1 TB danych w chmurze, czy 60 minutach połączeń telefonicznych na Skype dla każdego konta nawet nie wspomnę. Zasadniczo warto być legalnym, a nie złodziejem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz