środa, 26 lipca 2017

Pilot uniwersalny

Jakiś czas temu padł mi pilot od dekodera nc+. Producentem sprzętu jest firma ADB, a tuner nosi symbol ITI-2851S. Oczywiście nie jest problemem iść do punktu obsługi i wymienić pilota na nowy. Ale ja, wymyśliłem sobie, że zakupię jednego wspólnego pilota, do TV, SAT oraz AUDIO. I tak też zrobiłem. Już podczas zakupu pierwszego pilota uniwersalnego okazało się, że z dekoderem nc+ nie będzie tak łatwo. Ale nie poddałem się i kupiłem jeszcze dwa inne piloty uniwersalne, które rzekomo miały obsługiwać ten sprzęt. Niestety. Żaden nie obsługiwał sprzętu ADB. Na forach wyczytałem, że mało który pilot uniwersalny potrafi działać poprawnie z tym SAT.
Będąc w Saturnie znalazłem jeszcze jednego pilota. Innego niż wszystkie. Ten nie miał w sobie wgranych kodów. Wgrywa się je bezpośrednio z komputera. Choć widnieje na nim logo Vivanco to faktycznym producentem tego pilota jest włoska firma Superior Electronics. Vivanco to jedynie brand.


 
 Pilota podłącza się do komputera załączonym kablem i specjalnym programem wgrywamy do niego to co nas interesuje. 


 
No więc kupiłem go. I... też nie zadziałał. Ale zawziąłem się, i napisałem do włoskiego wsparcia. Biorą pod uwagę mój fatalny angielski, oraz to, że firma nie jest z Polski, specjalnie nie liczyłem na odzew. A tu przychodzi mail, że zajmują się tą sprawą i po 18:30 mam zaktualizować bazę danych w programie i powinno działać. Niestety nadal nie działało. Kolejne maile i kolejne klapy. W końcu dostałem informację, że zakupili oryginalnego pilota, jest w drodze do ich firmy i będą go analizować. I wiecie co? Dzisiaj, po trzech tygodniach i kilku nieudanych próbach, zrobili i pilot działa, jak ta lala. 


Gorąco polecam tą firmę wszystkim. A pracownikom wsparcia bardzo dziękuję za pomoc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz