poniedziałek, 13 czerwca 2016

Poszerzony zasięg WiFi

Dzisiaj postanowiłem powiększyć zasię mojej domowej radiowej sieci domowej. Teściowa już od jakiegoś czasu zgłaszała mi problemy z zasięgiem przed domem. Najprostszym urządzeniem do osiągnięcia zwiększenia zasięgu jest repeater, czyli urządzenie wzmacniające sygnał. Brałem pod uwagę dwóch producentów: Asusa  (zdjęcie poniżej)


oraz Fritz!-a. Ostatecznie wybór padł na tego drugiego, czyli na Fritz!WLAN repeater 450E. 
Musze przyznać, że jak dla mnie to sygnał, po wzmocnieniu jest nawet za silny. Mam ok. 70 metrów do końca działki, a i tam sygnał ma całkiem przyzwoitą moc. Jutro zajmę się tłumieniem sygnału, tak żeby niepotrzebnie nie był odbierany u sąsiadów. Po co ktoś ma mieć w ogóle możliwość podejmowania prób włamania?
Sama konfiguracja urządzenia ogranicza się do wciśnięcia jednego przycisku (w przypadku konfiguracji automatycznej), lub w przypadku konfiguracji ręcznej, do zalogowania się poprzez przeglądarkę do menu urządzenia i poustawiania wszystkiego samemu. Jako, że ja lubię mieć pełną 
kontrolę nad konfiguracją, ustawiałem oczywiście wszystko ręcznie.
Fritz!WLAN repeater 450E jest to sprzęt który zdecydowanie mogę polecić wszystkim, którzy chcą wzmocnić sygnał swojej sieci. domowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz