wtorek, 1 marca 2016

F1 od 2016 w Eleven Sports Network !!!

To już oficjalne info. Polsat traci jedne z najważniejszych sportowych praw w swojej kolekcji. Wyścigi Formuły 1 od tego sezonu będą pokazywane w kanałach sportowych Eleven Sports Network. Co to oznacza dla polskich kibiców najszybszego sportu świata?

Wyścigi Formuły 1 były pokazywane w naszym kraju już w latach… siedemdziesiątych. W legendarnym studiu 2 telewidzowie mieli okazję zobaczyć transmisję zmagań, które od 1983 zostały zamienione na godzinne podsumowania. Już w III Rzeczypospolitej Canal+ stosował nowatorski system pokazywania wyścigów w formie multikamery. Widzowie mieli szansę wybierać między jedną z sześciu dostępnych kamer. W 2004 roku prawa do transmisji przejęło TV4, a trzy lata później, w rozkwicie kubicomanii, kwalifikacje i wyścigi przeniesiono na główną antenę Polsatu, gdzie cieszyły się wielomilionowymi oglądalnościami. Niestety sezon 2013 był ostatnim, w którym wyścigi były dostępne w ogólnodostępnej telewizji. W latach 2014-15 jedyną szansą na zobaczenie Formuły 1 na żywo w telewizji było wykupienie pakietu ze sportowymi kanałami Polsatu. Dostępny w telewizji naziemnej Polsat Sport News raczył widzów retransmisjami o niekorzystnych porach oraz podawaniem wyników wyścigu na pasku informacyjnym w trakcie powtórek.

Teraz przyszedł czas na nową erę. Nowa umowa będzie obowiązywać przez 4 lata, począwszy od roku 2016. Na 99% Andrzeja Borowczyka nie usłyszymy podczas Grand Prix w 2016 roku. Wielu widzów będzie tęsknić za jego anegdotkami, ale inna grupa będzie miała nadzieję na profesjonalny komentarz dorównujący temu ze Sky Sports.
(źródło: http://taksiegra.com/formula-1-od-sezonu-2016-w-eleven-sports/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz