Do wakcji 2024 pozostało:

środa, 18 lutego 2015

Alcohol 120% kupiony

Dzisiaj w godzinach rannych dotarł do mnie certyfikat potwierdzający zakup programu do kopiowania płyt, Alcohol 120%. Już od dłuższego czasu ostrzyłem sobie zęby na niego. Program ten wykonuje wierne kopie 1:1. Mówiąc krotko, jeśli płyta posiada jakieś zabezpieczenia to program kopiuje je również. A jeśli któregoś nie da się kopiować to umożliwia emulację takiego zabezpieczenia. 
Wartość tego programu docenia każdy kto miał możliwość zetknięcia się z nim. Oczywiście przypominam, że oryginalne płyty można kopiować tylko i wyłącznie dla siebie w celu posiadania kopi bezpieczeństwa zakupionego programu, muzyki czy filmu. Warunkiem koniecznym jest posiadanie ORYGINAŁU kopiowanej płyty wraz z prawami do niej!!!

Numer certyfikatu został celowo zamazany
 Cały czas bawię się Photoshopem. Niektóre obróbki są lepsze, a niektóre gorsze. W każdym razie cały czas doskonale swoje umiejętności w tej dziedzinie. Idzie mi po woli bo nie mam indywidualnego nauczyciela, a Przemkowi http://prybal.pl nie chcę ciągle truć tyłka, że czegoś nie wiem.

Moje ukochane morze... Na starość chciałbym się tam wyprowadzić by takie widoki mieć na co dzień
Sprzęt optyczny, czyli body i obiektywy jadą do serwisu na kalibrację. Najpierw wysyłam wszystko do sonego, tak żeby poustawiali i body i SALA 70-300 jak najdokładniej, a później body z sigmą lecą do sigmy na regulację już samego obiektywu. Mam nadzieję, że te operacje doprowadzą w końcu do osiągnięcia pełnej celności AF (autofokusa). Obecnie minimalnie się on przestrzeliwuje, a sam nie jestem w stanie wyregulować go dokładniej. Jak się udało napiszę wam po powrocie sprzętu. Cała operacja zajmie około 14 dni.