sobota, 12 kwietnia 2014

Uchwyt po zamontowaniu

Z tygodniowym opóźnieniem, publikują zdjęcia i film z prezentacją zamontowanego uchwytu samochodowego do Lumii. Żeby przymocować go musiałem całkowicie pozbyć się przyssawki. Trochę mnie bolało serce jak rozbierałem uchwyt za 250 zł :). Ale się udało. Niestety nie dało rady odwrócić przycisku od przyssawki. Dlatego napis Nokia jest do góry nogami.

Uchwyt jak widać jest przymocowany do specjalnie przystosowanego elementu obszytego skórą
W sumie i tak uważam, że wyszło całkiem dobrze. Przy okazji znalazł też swoje miejsce mikrofon od CB-Radia. Na zdjęciu powyżej widzicie przymocowaną przywieszkę na niego.

Widok z fotela kierowcy

Widok z tylnej kanapy
Chciałem to zrobić w taki sposób, aby uchwyt w przypadku przenoszenia go do innego auta, można było przywrócić do stanu producenckiego.
I na koniec film. Jak na nim zobaczycie po zbliżeniu do uchwytu, dzięki technice NFC telefon rozpoznaje uchwyt i samoczynnie uruchamia aplikację Car App. Jest to program który upraszcza korzystanie z telefonu podczas jazdy. Na ekranie mamy wtedy tylko trzy duże przyciski (które możemy samemu zdefiniować). Ja mam ustawione aplikacje z których najczęściej korzystam. Oczywiście telefon zaczyna się ładować automatycznie bez podłączania żadnych przewodów.
Przy okazji. Jest to mój pierwszy film nakręcony w technice HD. By go zobaczyć w najlepszej jakości należy przełączyć odtwarzać na odpowiednią rozdzielczość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz