czwartek, 20 grudnia 2012

Błąd oprogramowania WAG320N

Ja chyba naprawdę mam pecha przy zakupie sprzętu komputerowego. Model ostatnio zakupionego routera, jak się okazało ma wadę fabryczną. Niestety na polskich forach nikt nie wspominał o tym. Modem linksysa WAG320N w nocy traci połączenie z serwerem xDLS i żeby połączyć się ponownie, należy go zrestartować zdejmując z niego zasilanie. Początkowo myślałem, że ponownie trafiłem na wadliwy egzemplarz, ale niestety na anglojęzycznej >>> stronie <<< znalazłem wpisy świadczące o tym, że problem istnieje nie tylko u mnie i jest przez firmę linksys nie rozwiązany od 2010 roku. Po wykonaniu telefonu do polskiego serwisu usłyszałem, że faktycznie jest wada oprogramowanie i obecnie lokalne serwisy czekają na aktualizację którą ma wypuścić centrala (tyle, że czekają od 2010 roku więc bym nie liczył na poprawę sytuacji). Dodatkowo usłyszałem, że problem nie jest zbyt poważny i, że nie jest kłopotem zrestartować router 1 dziennie lub wyłączać go całkowicie na noc. Czyli po raz kolejny: kliencie kupiłeś nasz produkt - radź sobie teraz sam. 

Zastanawiałem się czemu na polskich stronach nie ma nic na temat tego błędu. Okazuje się, że router ze względu na swoją cenę nie ma zbyt wielu nabywców w naszym kraju. 

Problem obszedłem zastępując wbudowany modem aDLS, modemem ze starego routera (notabene też linksysa WAG200G). Mówiąc krótko: nowy router jako wejście ma nie xDLS tylko WAN. I teraz wszystko śmiga pięknie. WiFi uzyskuje faktycznie prędkość 300Mbps. Szkoda tylko, że mam w użyciu dwa urządzenia zamiast jednego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz