poniedziałek, 14 grudnia 2015

OneDrive - ważna sprawa


Na początku listopada Microsoft poinformował wszystkich użytkowników o zbliżających się zmianach w bezpłatnej i płatnej przestrzeni OneDrive. Komunikat dotyczył zmniejszenia bezpłatnej przestrzeni o nawet 25GB. Teraz Microsoft wycofuje się z tej decyzji dla obecnych użytkowników oferując możliwość zachowania całej bezpłatnej przestrzeni.


Pierwotnie użytkownicy korzystający z bezpłatnej przestrzeni mieli stracić aż 25GB zgodnie z poniższą tabelką:

KategoriaPrzed zmianąPo zmianie
Bezpłatna przestrzeń15GB5GB
Z aparatu – Premia15GB0GB
Premia za poleceniedo 5GB?


Na szczęście Microsoft wycofuje się z tych planów. To oznacza, że obecni użytkownicy zachowają całą bezpłatną przestrzeń – podstawowa bezpłatna pojemność + premia z aparatu + premia za polecenie.

Aby zachować całą bezpłatną przestrzeń należy przejść na poniższą stronę i kliknąć odnośnik Keep your free storage najpóźniej do 31 stycznia 2016.


Niestety nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o płatną subskrypcję Office 365. Nieograniczone limity zostaną zniesione i do dyspozycji użytkowników pozostanie „jedynie” 1TB przestrzeni.

Zmiany w żaden sposób nie dotyczą nowych użytkowników chmury OneDrive. Na start otrzymają oni jedynie 5GB bezpłatnej przestrzeni zgodnie z nowymi wytycznymi Microsoft.

żródło: MSMobile.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz