piątek, 13 marca 2015

F1 ponownie w Polsat Sport

Dzisiaj w nocy ruszył sezon F1 2015. Ci co mnie dobrze znają wiedzą, że od zawsze fascynuję się tym sportem. No może nie od zawsze... W 2000 roku otrzymałem zaproszenie na zlot McLarena. Odbywał się on w Poznaniu na tamtejszym torze wyścigowym. Trzeba przyznać, że to co tam zobaczyłem, zrobiło na mnie wrażenie na tyle, że do dziś mało który wyścig pozostaje nieobejrzany przeze mnie.
Do ostatniej chwili Polsat negocjował warunki transmisyjne. Niestety koszty praw telewizyjnych są ogromne, a oglądalność F1 w Polsce, odkąd nie jeździ Kubica, nie jest wielka. Dlatego Polsat, nie chcąc wpakować się w nieopłacalne koszta, negocjował do końca warunki. Udało się. Niestety, wyścigi nie będą dostępne w otwartym kanale. Wiąże się to dla mnie, jak i w zeszłym roku, z poniesieniem dodatkowych kosztów. Posiadam platformę nc+ i nie zamierzam jej zmieniać. Jak wiadomo, nie ma w niej kanałów sportowych Polsatu. Dlatego muszę kupować opcje w ipla.tv. Nie jest to problemem ponieważ mój telewizor ma opcję smartTV i ipla działa na nim bez najmniejszych problemów. Obecne łącze internetowe nawet nie odczuwa obciążenia podczas oglądania wyścigu nawet w z jakością HD.
Jutro trzeci trening o 4:00 a kwalifikacje o 7:00. Oczywiście będę oglądał. A Grand Prix odbywa się w Australii na torze Albert Park.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz